Aktualitātes

Cienījamie klienti,

Ar 2017.gada 9.janvāri stājušies spēkā LLU Veterinārās klīnikas aktualizētie cenrāži. Lūdzam iepazīties ar tiem – cenrazi_09012017

Piesaistot jomu speciālistus, veicam ķirurģiskas manipulācijas dažādām atgremotāju sugām. Veterinārārste – oftalmoloģe Līga Kovaļčuka un veterinārārste – anestezioloģe Charlotte Sandersen no Ļjēžas universitātes (Beļģija) 7.novembrī LLU Veterinārajā klīnikā veica acs plakstiņa jaunveidojuma atdalīšanu kamielim.

fullsizerender fullsizerender2 fullsizerender3 img_7037

Lai iepazītos ar aprīkojumu un mūsu iespējam nodrošināt fizioterapijas pakalpojumus dzīvniekiem, klīnikā viesojās Latvijas Neatkarīgā Televīzija. Zemāk LNT sagatavotais sižets, kas tika translēts 22.septembra ziņu raidījumā “900 sekundes”.

LLU Veterinārajā klīnikā, Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansētā projekta “LLU mācību infrastruktūras modernizācija” īstenošanas ietvaros, ir izveidota un aprīkota dzīvnieku fizioterapijas nodaļa. Beidzot arī iegādāts un uzstādīts Baltijā pirmais zemūdens skrejceļš dzīvnieku rehabilitācijai. Plašāka informācija šeit un zvanot pa tālruņiem 63021918, 29484198.

Noskaties 18. un 25.aprīļa raidījumus “Ķepa uz sirds”, kur LLU Veterinārās klīnikas veterinārārste Jevgēnija Kondratjeva iepazīstina ar kaķu apakšējo urīnceļu slimību, tās cēloņiem, izpausmēm un profilaksi, kā arī šķiedrvielu nozīmi mīļdzīvnieku uzturā.

546875468

Noskaties sestdienas, 7.marta LTV1 raidījumu “Ķepa uz sirds”, kur veterinārmedicīnas zinātņu doktors, docents, LLU Veterinārās klīnikas veterinārārsts Oskars Kozinda demonstrē klibuma diagnostiku un dod padomus kā dzīvnieka īpašniekam rīkoties, ja viņa sunim ir konstatēta deģeneratīvā locītavu slimība.

1235596

Sestdienas, 7.februāra LTV1 raidījumā “Ķepa uz sirds” veterinārārste Linda Kokoreviča caur savas pacientes – kaķenes Trīnes – stāstu skatītājus informē par ļaundabīgu audzēju, kas kaķiem retos gadījumos attīstītās pēc ilgstošas darbības medikamenta, tajā skaitā vakcīnas, injekcijas.

bsdf12as

Starpskriemeļu diska trūce ir starpskriemeļu diska gēlveida satura izkļūšana no tā aptverošā skrimšļveida apvalka tā bojājuma dēļ traumas vai strauju kustību rezultātā. Dzīvniekam tas rada sāpes līdz pat paralīzei.

Kā rīkoties, ja pamani, ka Tavs suns pēkšņi kļuvis stīvs, negrib lekt uz dīvāna, zaudējis kāju jutību? Kādas ir starpskriemeļu disku trūces ārstēšanas iespējas? Atbildes uz jautājumiem atrodi šeit..

disksdisks1

Raksts tapis pēc Takšu portāla autores Everitas Pļavnieces ierosinājuma, apkopojot speciālistu un takšu īpašnieku pieredzi.

LLU Veterinārās klīnikas speciālisti iesaka uzmanīt mājdzīvniekus svētku laikā.

Pārbīšanās salūta brīdī, gremošanas traucējumi pēc cienāšanās no saimnieku mielasta galda, eglīšu rotājumu apēšana – tās ir tikai dažas no situācijām, no kurām svētku laikā mājdzīvniekus īpaši rūpīgi uzmanīt iesaka LLU Veterinārās klīnikas speciālisti. Lasīt tālāk…

Noskaties sestdienas, 6.decembra raidījumu “Ķepa uz sirds”, lai uzzinātu kā dzīvniekam pārbaudītu redzi mājas apstākļos un kā notiek acu izmeklēšana veterinārajā klīnikā. Ar dzīvnieka acu veselības pārbaudes norisi iepazīstina veterinārmedicīnas zinātņu doktore, docente, LLU Veterinārās klīnikas veterinārārste Līga Kovaļčuka.

231123

Sestdienas, 22.novembra LTV1 raidījuma “Ķepa uz sirds” draugs ir LLU Veterinārās klīnikas veterinārārsts Nauris Laizāns. Sižetā veterinārārsts skatītājus iepazīstina ar savu ikdienas darbu un sapratni ar saviem pacientiem – zirgiem.

naurisPicture2

Noskaties sestdienas, 6.septembra LTV1 raidījumu “Ķepa uz sirds”, kurā veterinārmedicīnas zinātņu doktors, asociētais profesors, LLU Veterinārās klīnikas veterinārārsts Ilmārs Dūrītis raidījuma skatītājiem demonstrē sirds izmeklēšanu un informē par veicinošiem apstākļiem sirds slimību attīstībai.

ssfa

Piektdien, 13.jūnijā svinīgā pasākumā tika atzīmēta LLU Veterinārās klīnikas pirmā darbības gada jubileja. Pasākums bija veltīts visiem, kas piedalījās klīnikas izveidošanā un veicina turpmāko tās attīstību – klīnikas darbiniekiem un sadarbības partneriem – cilvēkiem, kuriem rūp veterinārmedicīnas izglītības attīstība Latvijā. Sižetu par klīnikas darbību un jubilejas pasākumu LTV-7 “Nedēļas apskatam” sagatavoja Aiga Dzendoletto.

Pateicamies SIA “Arbor Medical Korporācija” par atbalstu pasākuma rīkošanā un sižeta sagatavošanā!

arbor-medical-korporacija-sia_152207_1_400x85

No 19. līdz 23. maijam Veterinārmedicīnas fakultātē viesojās asociētā profesore, Eiropas vadošā mazo dzīvnieku vizuālās diagnostikas speciāliste Karine Gendron. Speciāliste pasniedza lekcijas Veterinārmedicīnas fakultātes studentiem un mācībspēkiem par ultrasonogrāfijas, rentgenogrāfijas un kompjūtertomogrāfijas metožu izmantošanu dažādu ķermeņa apvidu izmeklēšanā un slimību diagnostikā, kā arī izmeklēja septiņus LLU Veterinārās klīnikas pacientus ar neskaidru diagnozi.

DSC_0749

Vairāk bildes: http://www.llu.lv/aktualitates?op=raksts&id=10683

No 6. līdz 9.maijam, realizējot projektu “Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā”, Veterinārmedicīnas fakultātē viesojas divi pasaulē atzīti veterinārie speciālisti – veterinārais anesteziologs Oliver Levenois un zirgu ķirurgs Cristoph Koch. Speciālisti labprāt dalās zināšanās ar LLU Veterinārās klīnikas veterinārārstiem un studentiem, kā arī Zirgu klīnikas operāciju zālēs ik dienu veic dažādas sarežģītības pakāpes operācijas.

  thumb_show.php123

No 7. līdz 11. aprīlim Veterinārmedicīnas fakultātē viesojās pasaulē augsti atzīts veterinārās oftalmoloģijas speciālists Bernard M. Spiess no Šveices. Vizītes laikā profesors sniedza lekcijas Veterinārmedicīnas fakultātes studentiem, mācībspēkiem un privātpraktiozējošiem veterinārārstiem par sastopamākajām acu slimībām zirgiem, mazajiem un lauksaimniecības dzīvniekiem, kā arī veica acu izmeklēšanu un oftalmoloģiskās operācijas iepriekš ieplānotiem pacientiem.

DSC_0880

Trešdien, 12.martā LLU Veterināro klīniku apmeklēja un atzinīgi novērtēja Latvijas Republikas Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs. “Klīnika ir modernākā Latvijā, un, piesaistot ārzemju vieslektorus, tai pavērsies vēl plašākas iespējas kļūt arī par starptautiski atzītu studiju un praktizēšanās centru veterinārmedicīnā. Lielākā šīs fakultātes vērtība ir studiju un references klīnikas mijiedarbība, kur sastopas pacients, students un mācībspēks ar zināšanām, sagatavojot jaunus veterinārmedicīnas speciālistus, ” teic ministrs.

DSC_0560

Notikums tika atspoguļots arī reģionālajos medijos:

Ceturtdien, 27.februārī Veterinārmedicīnas fakultātes lektors, LLU Veterinārās klīnikas veterinārārsts Agris Ilgažs aizstāvēja promocijas darbu “Bakteriālais spektrs mutes dobumā un divpadsmitpirkstu zarnas himusā suņiem ar periodontītu” un ieguva veterinārmedicīnas doktora grādu.

Piektdien, 21.februārī LLU Veterinārajā klīnikā tika veikta neikdienišķa operācija. Veterinārmedicīnas fakultātes docente, Dr.med.vet. Līga Kovaļčuka divas nedēļas vecam kazlēnam ķirurģiski novērsa iedzimtu acu slimību, kura dzīvniekam radīja diskomfortu un redzes traucējumus. Dzīvniekam tika veikts arī datortomogrāfijas izmeklējums un izslēgta iedzimta anomālija galvaskausā. Kazlēns pēc manipulācijām jūtas labi un pakāpeniski atveseļojas LLU Veterinārās klīnikas lauksaimniecības dzīvnieku stacionārā, kur Veterinārmedicīnas fakultātes lektore, LLU Veterinārās klīnikas veterinārārste Aija Mālniece, iesaistot Veterinārmedicīnas fakultātes studentus, tiem nodrošina nepārtrauktu veterināro aprūpi.

DSC01255DSC01347

Piektdien, 27. septembrī LLU Veterinārā klīnika bija atvērta apmeklētājiem Zinātnieku nakts ietvaros. Zinātnieku nakts 2013 tēma bija “Ūdens noslēpumi”. Klīnikas veterinārārsti interesentiem stāstīja par ūdens nozīmi organisma fizioloģiskajos procesos, šķīduma terapijas principiem, pieminēja slimības un sindromus, kuru gadījumos dzīvnieki intensīvi zaudē šķidrumu, rādīja paņēmienus, kā, bez veterinārārsta palīdzības, noteikt atūdeņošanos savam mājas mīlulim. LLU Veterināro klīniku pasākuma gaitā apmeklēja aptuveni 200 cilvēki.

Presentation1

Sestdien, 14. septembrī Rīgā, Spīķeru kvartālā pārstāvji no LLU Veterinārās klīnikas Mobilās veterinārās klīnikas komandas piedalījās vērienīgā lauksaimniecības nozares pasākumā “Lauki ienāk pilsētā”. Rīdzinieku un pilsētas viesu interese par Mobilo klīniku un LLU Veterināro klīniku kopumā bija liela, netrūka jautājumu par lauksaimniecības un mazo dzīvnieku slimībām, LLU Veterinārās klīnikas pakalpojumiem un studijām Veterinārmedicīnas fakultātē.

lauki

Trešdien, 11. septembrī LLU Veterinārajā klīnikā viesojās diplomēti veterinārmedicīnas doktori no Vācijas Bernhard Janetzko un Karl Josef Boening, kas ir pasaulē atzīti un pazīstami zirgu ķirurgi. Tika veiktas divas ķirurģiskas operācijas un klibuma diagnostika vairākiem ambulatoriem pacientiem. Veterinārmedicīnas fakultātes studenti ar prieku sekoja līdzi operācijām, piedalījās zirgu pirmsoperācijas sagatavošanā un asistēja operācijās. Iespēja ielūkoties Zirgu klīnikas darbībā bija arī Pirmā Baltijas Kanāla žurnālistei Marijai Burgartei, viņa sagatavoja reportāžu ziņu raidījumam “Латвийское Время” http://www.youtube.com/watch?v=zl4MUWRv5Nw

LLU_VMF_Bernhard_Janetzko